Charlotte, Thea og Tina om sitt trainee år i GC Rieber Eiendom

Bilde av Thea Raunsgard, Charlotte Schreiber Hjortland og Tina Nesbø som har vært traineer i GC Rieber Eiendom gjennom Trainee Vest-programmet i regi av Bergen Næringsråd
Publisert: 22/07/2025
Kategori: Nyhet

Trainee Vest er et regionalt utviklingsprogram i regi av Bergen Næringsråd, som har som mål å koble fremtidens arbeidstakere med næringslivet i regionen. Programmet gir nyutdannede et sterkt faglig og sosialt nettverk – og bedriftene tilgang på dyktige kandidater med stort engasjement og utviklingspotensial. 

Trainee Vest er et regionalt utviklingsprogram i regi av Bergen Næringsråd, som har som mål å koble fremtidens arbeidstakere med næringslivet i regionen. Programmet gir nyutdannede et sterkt faglig og sosialt nettverk – og bedriftene tilgang på dyktige kandidater med stort engasjement og utviklingspotensial. 

Etter ett år som traineer i GC Rieber Eiendom, gjennom Trainee Vest-programmet til Bergen Næringsråd, går Charlotte, Thea og Tina nå videre til nye roller – enten i selskapet eller videre studier. Felles for dem alle har vært en bratt læringskurve, tett involvering i spennende prosjekter og verdifull arbeidserfaring i eiendomsbransjen.

Læring og ansvar fra dag én

I løpet av traineeåret har Charlotte, Thea og Tina arbeidet innen tre ulike fagområder – marked, økonomi og forretningsstøttemed varierte oppgaver og ansvar fra første dag 

-Jeg har bistått markedsavdelingen med oppfølging av eksisterende kunder og arbeidet med å hente inn nye leietakere, forteller Charlotte, som har vært trainee innen marked. Et høydepunkt var å lede en tilbudsprosess for kantinedrift i nybygget Fenderen, og få være tett på utviklingen i Innovasjonsdistriktet.  

 Tina, som har vært trainee som prosjektcontroller, trekker frem økonomisk innsikt og prosjektarbeid:
-Jeg har jobbet med økonomisk oppfølging av ulike prosjekter. Det mest spennende har vært å få jobbe med boligprosjektene som planlegges på Marineholmen, som skal forme et helt nytt nabolag i Bergen.  

Thea har vært trainee innen forretningsstøtte og jobbet tett med kundereisen og systemarbeid. 
– Jeg har jobbet med alt fra kvalitetsikring, registrering av kontrakter til daglig oppfølgning av kunder. Den siste tiden har jeg vært involvert i implementeringen av Dalux, som skal gjøre det enklere å drifte og vedlikeholde byggene våre.  

Miljøet og menneskene

Overgangen fra studier til arbeidsliv kan være utfordrende, men gode kolleger har gjort overgangen lettere:   

– Det har vært veldig fint å starte samtidig med andre traineer og det er enkelt å stille spørsmål her, forteller traineene.

– Det er gøy å merke hvor mye man lærer på kort tid – plutselig sitter man i et møte og diskuterer ting man knapt visste om for et halvt år siden, legger Tina til.   

Ledelsens refleksjoner

Erfaringene fra året med traineer har også vært svært positive for ledelsen i GC Rieber Eiendom.  

-Traineene har tilført friske perspektiver og stort engasjement i arbeidet. De har vært en god ressurs for våre team, og har raskt blitt en integrert del av organisasjonen, forteller Kine Bjørge, eiendomssjef i GC Rieber Eiendom. 

-Vi ser stor verdi i å investere i unge talenter. De bidrar ikke bare faglig, men styrker også kulturen og utviklingsmiljøet vårt. Vi ønsker å fortsette å være en attraktiv arbeidsplass for traineer også i årene som kommer, og anbefaler programmet varmt til andre virksomheter, sier Bodil Steinhaug, CFO i GC Rieber Eiendom. 

Bilde av Bodil Valland Steinhaug og Kine Mjaatvedt Bjørge fra GC Rieber Eiendom og Thea Raunsgard, Tina Nesbø, Charlotte Schreiber Hjortland som har vært traineer i selskapet

Fv: Bodil Valland Steinhaug, Kine Mjaatvedt Bjørge, Thea Raunsgard, Tina Nesbø, Charlotte Schreiber Hjortland

Veien videre 🚀

Alle tre går videre med ny kompetanse og nye muligheter.

  • Charlotte går inn i fast stilling som kontrakt- og kundeansvarlig
  • Tina går inn i fast stilling som controller
  • Thea begynner på masterstudier ved Copenhagen Business School

Er du på jakt etter nye kontor- eller næringslokaler?

keyboard_arrow_up